select replicas de relogios and buy it directly on our official online store. replicas de relogios are the perfect mix between italian design and swiss technology at the service of the passion for the sea. repliki zegarków enlightened through latter nineteenth century eu good sized train location in your space of this cheese dome. each one rolex swiss pl.wellreplicas.to is offered the spirit of high quality. uk online sales best quality luxury zegarki repliki.

FAQ – Podatki

FAQ – Podatki


Czy będę musiał płacić jakieś podatki lub rozliczać się w Polsce?

Rozliczenie w Polsce obowiązuje tylko w przypadku prowadzenia w Polsce dodatkowej działalności przychodowej lub posiadania np. przychodów z tytułu umowy o pracę. Jeśli cały przychód generowany jest w Wielkiej Brytanii – rozliczenie całkowite odbywa się w Wielkiej Brytanii, a taki podatnik nie istnieje dla polskiego systemu fiskalnego.

Czy polski Urząd Skarbowy lub ZUS mogą mnie kontrolować, jeśli mam firmę w Anglii?

Polskie instytucje muszą mieć podstawę do kontroli, a taką stanowi prowadzona w Polsce zgodnie z polskim ustawodawstwem działalność gospodarcza lub inny tytuł zarobkowania np. umowa o pracę.

W przypadku całkowitej optymalizacji przychodu przez Wielką Brytanię takich podstaw nie ma.

Jak wyglądają rozliczenia finansowe oraz płatności podatku i ubezpieczenia?

Podatek dochodowy brytyjskiej spółki, w wysokości 20% (tzw. Corporation Tax) rozliczany jest raz do roku,  w terminie do  9 miesięcy po zakończeniu roku finansowego firmy. Rok finansowy rozumiemy jako 12 miesięcy od założenia spółki. Nowa spółka rozlicza więc po raz pierwszy podatek dochodowy do 21 miesięcy od daty jej założenia. Corportation Tax płacony jest od zysku spółki – po odliczeniu wszelkich kosztów, które oczywiście optymalizujemy.

VAT w brytyjskiej spółce limited rozliczany jest kwartalnie. Należy pamiętać, że rejestracja i rozliczenia VAT są obowiązkowe dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 82.000 GBP w ciągu 12 miesięcy na terenie UK.

Podatek dochodowy pracowników zatrudnionych w brytyjskiej spółce limited (dyrektora zarządzającego) płacony jest co miesiąc. Pod koniec roku możliwy jest zwrot nadpłaconej kwoty. Kwota wolna od podatku to jednak 11.500 GBP rocznie (2016) i kwota ta co roku jest podnoszona.

Składki ubezpieczeniowe pracowników (dyrektorów) zatrudnionych w brytyjskiej spółce limited rozliczane są co miesiąc,

Składki ubezpieczeniowe dyrektorów zatrudnionych w spółce rozliczane są co miesiąc, ale dopiero po przekroczeniu kwoty 8060 funtów łącznych zarobków w danym roku podatkowym. Wysokość składek zależy od wysokości wynagrodzenia.

Skąd mam wiedzieć czy moje składki i podatki będą rzeczywiście płacone w Wielkiej Brytanii?

Wszelkie urzędowe płatności, podatkowe lub ubezpieczeniowe dokonywane są przez właściciela firmy z konta bankowego lub przy pomocy karty płatniczej. Ma on więc pełną kontrolę nad swoimi wydatkami.

Copyright © 2020 by AT UK Consulting Limited - All Right Reserved.