FAQ – Ubezpieczenie i leczenie

FAQ – Ubezpieczenie i leczenie


Czy będę ubezpieczony w Polsce?

Co do zasady obowiązującej w Unii Europejskiej, ubezpieczeniem jest się objętym w kraju, w którym odprowadzane są składki. Koordynacja zabezpieczenia społecznego daje jednak możliwość skorzystania w Polsce z pomocy w nagłych przypadkach zachorowań czy wypadków.

Mamy dla naszych klientów przygotowane jednak kilka rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z planowego leczenia także w Polsce.

Czy mając firmę w Wielkiej Brytanii należą mi się jakieś dodatkowe świadczenia (benefity)?

Świadczenia mogą pobierać tylko osoby na stałe przebywające na terenie Wielkiej Brytanii i potrafiące to udowodnić. Ubieganie się o benefity wymaga też wizyt osobistych w urzędach, a osoba nimi objęta jest kontrolowana w miejscu zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii.

Co z moim ubezpieczeniem zdrowotnym?

Po założeniu spółki w Wielkiej Brytanii proponujemy wyrobienie darmowej Europejskiej Karty Zdrowia (EHIC). Każdy jej posiadacz, opłacający składki ubezpieczeniowe i posiadający numer NIN może korzystać z usług medycznych na terenie całej Unii Europejskiej. Bez problemu może w przypadku zdarzeń losowych udać się do lekarza pierwszego kontaktu, otrzymać receptę oraz w przypadku zdarzeń losowych zostać przetransportowanym na SOR lub do szpitala i skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej.

Copyright © 2020 by AT UK Consulting Limited - All Right Reserved.