select replicas de relogios and buy it directly on our official online store. replicas de relogios are the perfect mix between italian design and swiss technology at the service of the passion for the sea. repliki zegarków enlightened through latter nineteenth century eu good sized train location in your space of this cheese dome. each one rolex swiss pl.wellreplicas.to is offered the spirit of high quality. uk online sales best quality luxury zegarki repliki.

FAQ – Rejestracja firmy

FAQ – Rejestracja firmy


Czy muszę znać angielski, żeby mieć firmę w Anglii?

Znajomość języka nie jest wymagana, aczkolwiek pomocna.

Czy będę musiał jechać do Wielkiej Brytanii?

Aby otrzymać numer NIN (odpowiednik polskiego NIP i PESEL) należy jednorazowo stawić się osobiście w Job Centre na terenie Wielkiej Brytanii. To jednorazowa wizyta.

Czy AngliaFirma.pl to oferta tylko dla freelancerów? Co jeśli mam większą firmę?

Polecamy usługi stowarzyszonych z nami firm: Admiral Tax (www.admiral.tax) – specjalizującej się w optymalizacji na rynku brytyjskim oraz Dowson Holding (www.dowson-holding.com), która w planowaniu podatkowym wykorzystuje kraje najbardziej przyjazne biznesowi z całego świata.

Czy są jakieś ograniczenia dla założenia firmy w Wielkiej Brytanii (branża, rodzaj usług)?

W Wielkiej Brytanii nie ma  wymogu posiadania specjalnych licencji czy zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej za wyjątkiem: świadczenia usług w zakresie bankowości, ubezpieczeń i doradztwa inwestycyjnego, handlu/wytwarzania pewnych kategorii lekarstw, trucizn, chemikaliów podwójnego zastosowania, win i alkoholi mocnych.

Niemniej jednak nasza oferta – ze względów formalnych – skierowana jest do firm kierujących swoje usługi do innych przedsiębiorców (B2B).

Dlaczego w Anglii to musi być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli limited?

Taka konstrukcja prawna daje największą swobodę i bezpieczeństwo w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz umożliwia zatrudnienie samego siebie jako dyrektora zarządzającego, który otrzymuje wynagrodzenie i odprowadza swoje składki na poczet ubezpieczenia.
Jest to rozwiązanie optymalne.

Co to jest adres spółki i czym to się różni od adresu osobistego?

Są to różne adresy.  Adres rejestrowy spółki identyfikuje firmę i służy do korespondencji z urzędami w Wielkiej Brytanii. Adres osobisty jest adresem, na który kierowana jest korespondencja urzędowa dotycząca zatrudnionego w spółce dyrektora zarządzającego.
W praktyce adres osobisty wykorzystany będzie tylko raz – w celu przesłania listu z numerem NIN, ewentualnie karty EHIC. Adres spółki wykorzystywany będzie wielokrotnie.

Mam znajomych /rodzinę w Wielkiej Brytanii - czy mogę skorzystać z ich adresu jako adresu osobistego?

Tak. Wystarczy ich zgoda na odebranie listu adresowanego do Ciebie.

Czy muszę zakładać konto bankowe w Anglii?

Nie ma takiej potrzeby. Twoje konto firmowe może być prowadzone w Polsce.

Czy potrzebna mi pieczątka z danymi mojej brytyjskiej firmy?

W Wielkiej Brytanii nie ma wymogu, a często nawet praktyki posiadania pieczątki.

Ile trwa założenie firmy w Wielkiej Brytanii?

W dużej mierze zależy to od tego, jak szybko uzyskamy od Ciebie wszystkie informacje i dokumenty. Sama finalizacja jest bardzo krótka: po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego spółki limited (LTD) oraz opłaceniu faktury za rejestrację, spółka zostaje formalnie założona w przeciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

Czy przeniesienie firmy do Anglii jest legalne? Czy są jakieś zagrożenia?

Nie ma żadnej regulacji prawnej zabraniającej otwierania i prowadzenia działalności obywatelom i rezydentom Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii. Zagrożeniem może być jedynie strach przed nieznanym i brak odpowiedniej wiedzy. W kwestiach znajomości brytyjskich regulacji jesteśmy jednak ekspertami z wieloletnim doświadczeniem.

Co z firmą w Polsce kiedy już założę firmę w Anglii?

W przypadku małych freelnacerskich działalności polską firmę najlepiej zamknąć.

Co jak Wielka Brytania wyjdzie z Unii?

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby Wielka Brytania zmieniła zasady i przepisy dla już istniejących i zarejestrowanych spółek. Co za tym idzie, bardzo korzystnym rozwiązaniem jest otwarcie firmy w UK póki w dalszym ciągu znajduje się ona formalnie w UE. Po wyjściu, proces rejestrowania spółki przez obcokrajowca może ulec zmianie, w związku z czym najlepiej jest zrobić to już teraz.

Z analiz ekonomicznych, jakie posiadamy jasno jednak wynika, że ewentualny Brexit nie wpłynie na swobodę  świadczenia usług, a jedynie wprowadzi ograniczenia co do przepływu osób.

Copyright © 2020 by AT UK Consulting Limited - All Right Reserved.